Zdraví a my

Myslím si, že každý člověk anebo každá rodina má svůj typický životní styl, se kterým je třeba i spokojená. Já si vzpomínám, když jsem ještě žila se svými rodiči. Mě to tam opravdu hodně bavilo, ale když takhle vzpomínám zpětně, tak nejhorší na tom bylo, že moje rodina vůbec nevařila zdravě a ani nedbala na to, abychom měli nějaký skvělý a zdravý pohyb. Moje rodina byla spíše taková, že jsme jenom seděli doma a cpali s nezdravým a tučným jídlem. Tak je to nakonec dopadlo tak, že jsme všichni byli v rodině obézní. Mě to tehdy ještě vůbec nepřišlo, protože jsem chodila ještě na základní školu, takže se vůbec ani neměla tušení o tom, že existuje nějaký zdravý životní styl anebo zdravá strava nebo zdravý pohyb.

Mám ráda přírodu.

Tohle mi všechno přišlo na mysl, až když jsem nastoupila na střední školu a v prvním ročníku jsem zjistila, že také existuje vůbec nějaký zdravý životní styl. A když jsem se potom ptala svých rodičů, proč nechali naše obezity dojít tak daleko a vůbec se nezajímali o zdravější způsoby života a zdravý životní styl, tak mi odpověděli, že na to vůbec neměli čas. Že prý oba dva rodiče moc těžce pracovali, takže byli rádi, že měli nějaká výtečná a kalorická jídla. Stejně si myslím, že to byly jejich výmysly, protože kdyby to byla pravda, tak přece rodiče nebudou tak obézní, jak jsou dodnes.

Zdraví je důležité.

Já jsem to hodila svých dvacet kilogramů nadváhy, kterou jsem měla navíc. A nyní pečuj o svůj zdravotní styl a také chci, aby moje děti žily zdravě, a to včetně mého přítele. A jsem také ráda, že i můj přítel má na to, abychom žili zdravý životní styl, protože pokud člověk nebude žít zdravě a bude jíst jenom špatná a nezdravá jídla a nebude mít žádný pohyb tak, a tak to dokáže zkrátit život i o deset let. A tohle by se mi vůbec nelíbilo. Proto jsem si řekla, že se naučím žít o něco více zdravěji, abych si potom nemohla nic vyčítat. Opravdu nechci onemocnět nějakou civilizační chorobou.