Proč snídat bílý jogurt?

Názory a směry ohledně zdravé výživy se neustále mění. Do hry vstupují také módní trendy a různé diety celebrit. Můžete se tak setkat i s protichůdnými informacemi, kdy jeden směr zakáže sacharidy, druhý je zas povoluje. Další směr radí nesnídat, druhý jíst celé dopoledne jen ovoce. A teď abychom se v tom vyznali.

Pokud se ale budeme držet zdravého selského rozumu a doporučení většiny výživových odborníků, tak ty radí snídat. A to dokonce hodně. Snídaně by měla tvořit kolem 20% denního energetického příjmu. Po dlouhé noci nás dokáže nastartovat a dodat tělu živiny důležité pro fungování po celý den.

maliny

Snídaně by měla být nutričně vyvážená, zdravá a chutná. Někdo preferuje slané snídaně, někdo zase sladké. Ale důležité je, že oba dva tábory mohou dodržet výše popsané a totiž, že má být snídaně vyvážená, zdravá a chutná. 

Co se nejčastěji objevuje na snídaňovém menu? Bílý jogurt!

Ano, bílý jogurt je taková nenápadná super potravina. Jeho plus je, že je plný bílkovin, vápníku a obsahuje zdravé bakterie pro naše střeva. Navíc se dá připravit na nespočet způsobů. Na své si tak přijdou milovníci slané i sladké snídaně.

snídaně

Co vše z bílého jogurtu připravit?

1) Pochutnat si můžete na jogurtu, mussli a čerstvém ovoci. Tato snídaně opět nabízí velkou variabilitu. Ovoce můžete přidávat čerstvé dle sezónnosti nebo mražené či sušené. A místo kupovaného mussli plného cukru si doma upéct vlastní křupavou granolu.

2) Pokud ale máte raději slané snídaně i pro vás máme jeden bezva tip. Bílý jogurt nechte přes noc odkapat a ráno do hutného základu vmíchejte bylinky, nastrouhaný eidam, čerstvou papriku nebo vajíčko na tvrdo. Dochuťte solí a pepřem a podávejte s čerstvou křupavou bagetkou.

3) Chcete-li si o víkendu dopřát a máte na snídani více času, nic nebrání tomu připravit z bílého jogurtu vláčné muffiny nebo lívanečky. Ty pak přelijte javorovým sirupem a ozdobte čerstvým ovocem.