Připravujeme se na horka

Zimní sezóna je pryč, a tak je třeba vše co se týče koupání v našem rodinném bazénu zkontrolovat. Začne to třeba filtrací a pokračuje dalšími, již jen drobnými kontrolami. K tomu ovšem patří také prohlédnutí zásob, které se do vody přidávají. Může to být cokoli, bazénová sůl, nebo také chlorové tablety do bazénu. Ty jsou určeny k tomu, aby nekompromisně likvidovaly vše co do vody nepatří a co my pouhým okem nevidíme. Což jsou veškeré, nebo minimálně většina všech choroboplodných zárodků a různé druhy bakterií.

čistá voda

Tablety by se neměly do bazénu jen tak prostě mrsknout a čekat, až se rozpustí. Většina lidí to tak dělá, když vědí, že se nikdo v nejbližší době koupat nepůjde. Jenže on dotyk těchto tablet se dnem či stěnami bazénu není zrovna vhodný, proto je lépe tyto tablety vkládat do plováků či dávkovačů. Někde se uvádí, že je možno je dát přímo do skimmerů.

Dávkovač je však asi nejvhodnější, neb tam dáte tablety a jen občas zkontrolujete, zda tam ještě nějaké jsou. Pokud ne, nebo je jich už málo, zase dodáte nové. Tím máte vystaráno. Není tím ovšem řečeno, že již není třeba hlídat obsah chloru ve vodě. Jistota je jistota.

Určitě víte, že koncentraci chloru je dobré udržovat v rozmezí 0,3 – 0,6 mg/l. Pokud bude vyšší než 1 mg/l, může dojít ke komplikacím. Není sice třeba volat sanitku, ale může se stát, že někteří citlivější jedinci mohou pociťovat následky a může dojít ke slabému zarudnutí pokožky. Ale jinak nehrozí žádné nebezpečí, takže není třeba se chlorových tablet jakkoli obávat.

relax v bazénu

Nu, a nyní by vás jistě zajímalo, kde tyto chlorové tablety možno zakoupit. Vy jako čtenáři tohoto článku nemusíte nic hledat a nikam chodit. Vám stačí kliknout na odkaz nahoře, na ten text, který je jinou barvou a ihned jste v obchodě s potřebným zbožím. Zde si můžete objednat vše, co budete na nadcházející sezónu potřebovat.