Je ten nejsilnější kratom i tím nejlepším?

Není to tak dlouho, co do módy přišla malá rostlinka jménem kratom. Ta má podle svých příznivců velmi dobré účinky – pomáhá na stres, únavu a zároveň zlepšuje soustředění. Není tedy divu, že se stala populární zejména mezi studenty. Kratomu existuje hned několik druhů, které se liší jak barvou svých listů, tak i obsahem účinné látky. A je pochopitelné, že naprostá většina lidí chce ten, kde jí je nejvíce. Ovšem jen málokdo si uvědomuje, že nejsilnější kratom ani zdaleka neznamená nejlepší či nejvhodnější.

pěstování kratomu

Je samozřejmě pravdou, že bude mít největší a nejintenzivnější účinky. To však nemusí být vždy dobrá zpráva. Musíme si totiž uvědomit, že se jedná o psychoaktivní látku, která je v některých zemích, například v sousedním Slovensku, klasifikována jako droga. A jako taková může mít nepěkné následky.

Samozřejmě, pokud si vezmeme ten nejsilnější, rozhodně jeho účinky pocítíme. Musíme zde však být velmi opatrní s dávkováním, zvláště pokud na něj nejsme zvyklí. Jinak si totiž můžeme velmi snadno přivodit fyzické obtíže, které mohou mít i závažné následky.

kratom pomáhá při stresu

Také je pravdou, že naprostá většina uživatelů ani zdaleka takovou sílu nepotřebuje. Mnohdy totiž své potíže přeceňujeme, a pokud se na ně podíváme s odstupem, zjistíme, že situace není až tak závažná, jak se nám zdálo. Proto také stačí slabší dávka, aby nám od toho nejhoršího pomohla.

Navíc zde máme i fakt, že u slabších variant je dávkování jednodušší, a je zde mnohem více prostoru pro chybu. Není potřeba ani zdaleka tak přesně odměřovat. A, co je také velmi důležité, nám tolik nepoškozují tělo.

Musíme si totiž uvědomit, že se stále jedná o látku, jejíž účinky nebyly doposud vědecky plně prokázány, i když je pravděpodobné, že s jeho vzrůstající popularitou bude prováděno více výzkumů, které nám dají konečné odpovědi. Do té doby se však vyplatí zachovávat opatrnost, a pokud jej chceme vyzkoušet, je lepší sáhnout po slabších variantách.