Nákup na internetu

Je to pochopitelné. Proč jít hledat někde níže, když zde to máme přímo před nosem. Tak nač se dále zdržovat, že ano.

A nyní se zkuste zamyslet, proč byl zrovna nahoře a jako první tento web a ne třeba ten, co je druhý či třetí. Nevíte? Tak já vám to řeknu. Je to vinou SEO, což je zkratka z anglického Search Engine Optimization. Dá se to vyložit jako optimalizace pro vyhledávače. A to je to, co drží weby na těch nejlepších pozicích, tedy hned nahoře.

SEO struktura

Jak se taková optimalizace dělá? A za jak dlouho se to dá naučit? A kolik to stojí na tom DVD co jsme nedávno viděli? Takovou optimalizace nezvládnete svépomocí. Na to jsou specializované firmy se zkušenými lidmi, kteří to umí, jako například zde https://www.seoconsult.cz/seo-pro-shoptet.

Na druhou otázku je těžká odpověď. Záleží na tom, na jaké úrovni se chcete pohybovat. Základy pochytíte za večer, ale v praxi potřebujete mnohem a mnohem více. Základ je sice dobrá věc, ale je to žalostně málo. Já to vzdal hned druhý den, kdy jsem viděl, co to obnáší. Profesionál se to také musí dlouho učit, ale on při tom sbírá velmi cenné zkušenosti. Takže může začít svou práci dělat již za rok.

zkratka SEO

Otázka třetí je největší legrace, ale jak pro koho. DVD s programem SEO je tak trošku podvod. Ono to totiž není program. SEO je soubor úkonů, příkazů a spousty dalších věcí. Na DVD je snad nějaký paskvil, který dokonce může chvíli nějak pofiderně fungovat, ale bez expertních znalostí vám bude k ničemu. A s jeho pomocí rozhodně nedostanete svůj web na tu nejvyšší pozici. Na to skutečně musí být jen odborníci, a to na každý prohlížeč a každou platformu jiný. Jako například pro Shoptet, tak i pro Wix. Takže i zde musí někdo znát WIX SEO, jinak si moc nepomůže. On ne, že by byl základ naprosto jiný a SEO konzultant by se musel začít učit znova, ale prostě je třeba umět i tyto odchylky pro jiné platformy.